O nás

 

Sú medzi nami lezci nadšenci aj naozajstní lezci, profesionálni amatéri
aj profesionáli. Poznáme sa roky, stretli sme sa nedávno.
Náš priemerný vek je produktívny, nadšenie veľké a LA SKALA nám plní sny. 
Všetci sme okúsili pozitívne účinky vertikálneho pohybu, ktorý sa nám dostal
pod kožu. A preto sme tu.
Lezenie je čoraz vyhľadávanejšie nie len v kruhoch profesionálov, ale aj mnohých rekreačných športovcov. Je vhodnou aktivitou pre všetky vekové kategórie
od detí po ľudí v dôchodkovom veku. Učí vytrvalosti, buduje silu, a keď sa opýtate tých, ktorí sa lezeniu venujú, určite potvrdia, že je aj zdrojom psychickej pohody.

Náš tím

article image

Dalibor

Otec myšlienky,
človek cieľavedomý.
V LA SKALE bol architektom, stavbyvedúcim, robotníkom.
Teraz ho stretnete ako inštruktora, metodický dozor, zaujíma sa o váš názor, stará sa, aby bolo v každom kúte centra všetko v poriadku.
Miluje prírodu, pohyb v horách,
s radosťou lezie.

article image

Zuzu

Nič nenechá na náhodu
a preto má v LA SKALE všetko
svoje miesto, svoje pravidlá a svoj zmysel. Stará sa o chod a prevádzku lezeckého centra a stretnúť ju môžete aj na recepcii. Všetko si všíma, každého počúva
a neustále nad niečím rozmýšľa :)
A nechystá sa prestať, aby vás toto miesto vždy niečím zaujalo a zakaždým potešilo.

article image

Romča

Študovaná manažérka, certifikovaná inštruktorka. V LA SKALE svoje doterajšie skúsenosti využije na recepcii
a tiež na stene ako inštruktorka.
Lezeniu sa venuje od základnej školy,
roky trénuje deti i dospelých,
no len dovtedy,
kým začnú liezť lepšie ako ona :)
Snaží sa hľadať cestu aj tam,
kde ju na prvý pohľad nevidno
a nerada sa vzdáva.

article image

Paťka

Budúca učiteľka, certifikovaná inštruktorka lezenia na umelých stenách. Je veľmi priateľská. Vraj veľa kecá, ale nie je to pravda, ona len málo mlčí, dokonca aj v angličtine :) Svoju pedagogickú prax rada aplikuje pri práci s deťmi aj dospelými. Medzi jej ďalšie prívlastky patria: kuchárka, kynologička a pani sládková. Je fascinovaná drytoolom a alpinizmom, no nepohrdne ani jogou, či slackline medzi stromami.

article image

Silvia

Bývalá futbalistka, ktorá vo voľnom čase rada chodí na túry a nebráni sa ani adrenalínovým športom. Má rada prírodu, nepohrdne dobrou knihou a šálkou kávy.
Je trpezlivá, rada so všetkým pomôže a rýchlo sa učí. Lezenie aktuálne vymenila za dovolenku s prívlastkom materská :)

article image

Ičo

Bývalý reprezentant,
účastník Majstrovstiev sveta
a pretekov svetového pohára,
reprezentačný tréner SHS JAMES,
člen komisie pretekov a komisie alpinizmu SHS JAMES. 
Je odborne spôsobilým trénerom 3. triedy
v športovom lezení v špecializácii:
kombinácia, bouldering,
obťažnosť a rýchlosť.
Má 17 ročné skúsenosti s najlepšími lezcami na Slovensku
a prelezené 10+PP a 9+OS. 
Svoje vedomosti vám v LA SKALE
odovzdá v rámci športovej prípravy,
tréningov a individuálnych hodín.

article image

Marek

Lezeniu sa venuje síce krátko, ale je mu odovzdaný celým srdcom. Rok života venoval práci a noseniu na horskú chatu pod Rysmi. Miluje lezenie v horách, snowboarding, trail runing a dobrý čaj. V lezeckom centre sa venuje stavaniu ciest a stretnete sa s ním aj v rámci kurzov a tréningov s deťmi a mládežou.
PS: Podobnosť s Johnom McEnroeom čisto náhodná :)

article image

Kajo alias Palma

U nás nájdete naozaj všetko, aj Palmu v mužskom rode :) Má dlhoročné skúsenosti s inštruktážou, tréningom a stavaním ciest. Na lane visí v práci aj vo voľnom čase a okrem lezenia ho bavia adrenalínové zábavky ako freeride lyžovanie, canyoning, agresívne korčuľovanie a za odmenu pivo. V LA SKALE vás odistí, naučí a občas aj niečo navŕta ;)

article image

Jakub

Jeho cesty nájdete na stene s podpisom Jakub Jiří, ale v prvom rade je špecialista na bouldre. Všetky "problémy" na bouldrovke má na svedomí práve on.
Jakub skôr liezol ako chodil a to na domácej stene v podkroví s výstižným názvom Brutál Povala. Je certifikovaný staviteľ ciest, tréner športového lezenia a Majster Slovenska za rok 2019.

article image

Luba

Luba je “náš” externý routesetter zo Zlína. Jeho cesty majú špecifický rukopis, vyžadujúce ladnosť pohybov a aj preto sú u nás vyhľadávané najmä ženským osadenstvom :)
Stavia pre hobby lezcov, aj na súťaže najvyššej kategórie. Na svojej materskej stene v Zlíne sa tiež venuje tréningu mládeže a kompenzačným cvičeniam. Okrem lezenia na skalkách, bouldroch či pieskoch rád bežkuje.

Stena - technické parametre

Zastavaná plocha lezeckého centra 1800 m2
Z toho lezecká Stena/bouldrovka 1080 m2/350 m2
Lezecká plocha spolu 3530 m2
Z toho lezecká stena/bouldrovka 3000 m2/530 m2
boulder image
Výška bouldra
4 - 4.5 m
boulder image
Výška stien
13 - 17.5 m
Maximálny previs
Lezecká hala - 12 m
Bouldrovka - 3.5 m
Počet línií na lezeckej stene 125
Počet ciest/bouldrov cca 400/100

Profily

Lezecká STENA

položené, kolmé, mierne previsnuté, previsy,
hrany, špáry, detské profily

boulder

položené výlezy, rôzne previslosti, samostatne
stojaci balvan, štruktúry

Ostatné fakty

Speedwall
Moonboard
Campus
Automatické samoistiace zariadenia
Top rope línie
Lezecké chyty od rôznych výrobcov
Dopadisko na celej ploche bouldra
Detský kútik

Prvá návšteva

Aby ste sa pri lezení a boulderingu cítili bezpečne, platia u nás pravidlá, ktoré sa vzťahujú na všetkých návštevníkov lezeckého centra. Ak ste u nás po prvýkrát, je dôležité,
aby ste sa s nimi zoznámili skôr, než začnete s lezením. Na recepcii vás požiadame o prečítanie a akceptovanie prevádzkového poriadku a tiež vyplníte registračný formulár.

Pri registrácii budete potrebovať občiansky preukaz alebo iný doklad s fotografiou. Za deti a mladistvých podpisuje registračný formulár zákonný zástupca (rodič). V prípade, že pri prvej návšteve nebude s mladistvým fyzicky prítomný rodič, registračný formulár pre mladistvých si môžete stiahnuť TU. Prosíme o jeho vyplnenie, podpis rodiča a odovzdanie na recepcii pri prvej návšteve. 

Svojím podpisom potvrdzujete, že ste si prevádzkový poriadok prečítali, porozumeli mu a pri vstupe do lezeckej haly súhlasíte s pravidlami v lezeckom centre pri lezení na lane aj pri boulderingu.

Následne obdržíte vlastný čip a môžete si zakúpiť jednorazový vstup, či permanentku podľa vlastného výberu. Pre účely priznania zľavy je potrebné predloženie dokladu s fotografiou potvrdzujúceho vek návštevníka lezeckého centra.

Čipom sa preukážete pri každej ďalšej návšteve a my na základe neho vieme, že ste už s pravidlami lezeckého centra súhlasili a poznáte pravidlá bezpečného správania. Z bezpečnostných dôvodov nie je bez registrácie možné v lezeckom centre liezť.

Váš čip vám zároveň slúži ako permanentka, kľúč od skriniek v šatni a navyše vďaka nej môžete sledovať svoje lezecké výkony v „challenge zóne“.

Ak by ste niekedy zabudli alebo stratili svoj čip, rýchlo a bez problémov vám pomôžeme a na vstup do lezeckého centra vám poskytneme náhradný.

Prevádzkový poriadok lezeckého centra LA SKALA

1. Všeobecné

Prevádzkový poriadok slúži predovšetkým predchádzaniu úrazom, dodržiavaniu hygieny a poriadku. Je viditeľne umiestnený pri vstupe do haly a na recepcii a každý návštevník lezeckého centra je povinný pozorne si ho prečítať pri svojej prvej návšteve.

Verejné obstarávanie

Dobudovanie vonkajšej lezeckej lezeckej steny v lezeckom centre LA SKALA v Žiline.
Dokumenty na stiahnutie:

Zmluva o dielo