Kurzy

dospelí
Generic placeholder image
 • Min./max. počet účastníkov 2/4
  Trvanie kurzu: 1x 120 minút + konzultácia
  pri ďalšej návšteve
  Termín: individuálne po dohode mailom
  alebo telefonicky
  Cena: 30 Eur/osoba

  Ste úplní začiatočníci a chcete sa naučiť liezť od podlahy? :) Tak ste tu správne!

  Kurz je určený úplným začiatočníkom bez akýchkoľvek skúseností s lezením.

  Na kurze sa oboznámite so základným horolezeckým výstrojom, naučíte sa bezpečne istiť spolulezca na hornom lane
  v priestoroch lezeckého centra, komunikovať s ním, vyskúšate si lezenie na hornom lane pod dozorom inštruktora.
  Kurz slúži k zvládnutiu bezpečného istenia a lezenia v lezeckom centre, nezaoberá sa technikou lezenia a istenia na skalách. V cene kurzu je vstup do lezeckého centra, požičanie kompletného výstroja, stačí si doniesť športové oblečenie.

 • Min./max. počet účastníkov 2/4
  Trvanie kurzu: 2x 90 minút + konzultácia
  pri ďalšej návšteve
  Termín: individuálne po dohode mailom
  alebo telefonicky
  Cena: 45 Eur/osoba

  Kurz je určený mierne pokročilým lezcom, ktorí už majú v lezení na hornom lane istotu a ovládajú jeho techniku
  a istenie.

  V rámci kurzu sa naučíte istiť prvolezca, zachytiť jeho pád, naviazať sa na lano, vyskúšate si lezenie zdola,
  naučíte sa, ako sa správne istiť do postupových istení. Kurz slúži k zvládnutiu bezpečného lezenia v lezeckom centre, nezaoberá sa technikou lezenia a istenia na skalách. V cene kurzu je vstup do lezeckého centra, požičanie kompletného výstroja, stačí si doniesť športové oblečenie.

 • Min./max. počet účastníkov 1/3
  Trvanie kurzu: podľa dohody
  Termín: individuálne po dohode mailom
  alebo telefonicky
  Cena: 15 Eur

  Nemáte radi samoist, no nemáte s kým chodiť liezť? Ponúkame vám možnosť využiť služby našich inštruktorov,
  ktorí vás po dohode termínu radi odistia. Čas v lezeckom centre využijete naplno, ak chcete, lezečky si ani nevyzujete :) Rovnako sú služby inštruktora určené tým, ktorí si chcú sami vyskúšať, aké je to dívať sa z výšky 17 metrov visiac na centimeter hrubom lane.

Deti
Generic placeholder image
 • Počet účastníkov/inštruktorov: 4 deti/1 inštruktor
  Trvanie kurzu: 1x týždenne 60 minút
  Termín: polrok september/január a február/jún - utorky 15:00 - 16:00, 17:30 - 18:30; stredy 16:45 - 17:45; štvrtky 15:00 - 16:00, 17:30 - 18:30
  Cena: 10 Eur/hodina

  Cieľom kurzu pod vedením vyškolených inštruktorov je v deťoch formou hier pestovať lásku k pohybu.
  Vďaka lezeniu deti rozvíjajú nielen svoju kondíciu, koordináciu pohybov, či správne držanie tela, ale učia sa tiež dôverovať, prekonávať strach, riešiť problémy a v neposlednom rade sústrediť. Hodiny sú rozdelené tak, aby sa počas nich deti vyšantili, niečo nové naučili aj zrelaxovali. Čas strávený na stene narastá postupne a tak, aby to bolo pre deti prirodzené a príjemné. Z dôvodu lepšej koncentrácie dieťaťa prebiehajú hodiny pohybovej prípravy bez prítomnosti rodičov.

  Bližšie informácie a online príhlášku nájdete TU.

 • Min./max. počet účastníkov 10/20
  Trvanie kurzu: 1x týždenne 90 minút
  Termín: 6 - 9 ročné deti: pondelok 16:30, utorok o 16:00, streda o 15:00; 10 - 15 ročné deti: pondelok 15:00, streda o 16:30, štvrtok o 16:00.
  Cena: 12 Eur/hodina

  Lezecké krúžky pomáhajú deťom rozvíjať svoje športové schopnosti, potenciál, trénovať odvahu a učiť sa zodpovednosti. Každé z nich zažije veľa zábavy, úspechov, môže si nájsť nových kamarátov a všetko samozrejme pod dohľadom vyškoleného inštruktora. Deti sú na krúžkoch rozdelené do skupín podľa veku - mladší: 6 - 10, starší: 11 - 15 roční. V cene je vstup do lezeckého centra a výstroj okrem lezečiek. Prihlásiť sa je možné kedykoľvek počas trvania tréningov. Platí sa vopred za celé obdobie.

  Bližšie informácie a online príhlášku nájdete TU.

 • Min./max. počet účastníkov 10/15
  Trvanie kurzu: 2x týždenne po 90 minút
  Termín: 6 - 10 ročné deti: utorok a štvrtok o 15:00*; 11 - 15 ročné deti: utorok a štvrtok o 16:30*
  * nie je možné prihlásiť sa len na jeden deň
  Cena: 12 Eur/hodina

  Našli vaše deti v lezení záľubu? Povedal vám inštruktor, že majú na tento druh pohybu talent?

  Deti sú rozdelené do skupín podľa veku 6-10 roční/11-15 roční a v nich podľa výkonnosti na začiatočníkov, mierne pokročilých a pokročilých. Tréningy sú zamerané na všetky tri lezecké disciplíny: bouldering, obtiažnosť a rýchlosť.
  Pod vedením skúseného inštruktora získajú deti potrebné informácie o dôležitosti sily ako aj techniky
  pri lezení, doplňujúcom cvičení, dôležitosti strečingu, či posilňovaní zohľadňujúcom vek a výkonnostnú kategóriu. Zhodnotí ich silné a slabé stránky, nastaví ciele a dohliadne na ich plnenie.

  Prihlásiť sa je možné po individuálnej dohode.

Školy
Generic placeholder image
 • Termín: v pracovných dňoch v čase medzi
  9:00 – 14:00 po dohode mailom alebo telefonicky
  Cena:

  Vstup pre deti základných a študentov stredných škôl so sídlom v Žiline je zadarmo, platí sa len za odborný dohľad inštruktormi podľa ich počtu. Na jedného inštruktora pripadajú najviac 4 deti.

Ikona tábora
Teambuilding

Hľadáte tú správnu aktivitu na zážitkové stretnutie menších skupín zamestnancov? Ste tu správne! V lezeckom centre máte ideálnu príležitosť spoznať sa bez kravát a kostýmov, spolu prekonávať strach, dôverovať si navzájom. Veď s kolegami, ktorým veríme, sa aj pracovné problémy riešia a prekonávajú jednoduchšie a rýchlejšie. Radi skĺbime vaše predstavy o termíne, náplni, trvaní teambuildingu s našimi možnosťami. Ponúkame školiacu miestnosť pre prípadný pracovný začiatok, zábavu v hale, aj posedenie v reštaurácii SKALA v nášom lezeckom centre na občerstvenie a bezprostredné zdieľanie zážitkov. Neváhajte nás kontaktovať mailom alebo telefonicky. Pripravíme pre vás koncept so zaručeným potenciálom úspechu :) Termín: individuálne po dohode mailom alebo telefonicky

Ikona tábora
NARODENINOVÉ OSLAVY

Má byť Tvoj narodeninový deň niečím špeciálny a zároveň zmysluplný? Prichystáme pre Teba a pozvaných priateľov narodeninovú oslavu u nás v lezeckom centre! Inštruktor vám vysvetlí základy a pravidlá lezenia a vy si ich hneď môžete vyskúšať v praxi. Popri bezpečnosti je na prvom mieste zábava a radosť z pohybu! Čakajú na vás steny od namenších po najvyššie. Záleží len na vás! Termín: piatky po 15:00 a cez víkendy kedykoľvek počas otváracích hodín. Cena vstupného a výstroja: podľa aktuálneho cenníka, počet inštruktorov závisí od počtu detí (max. 5 detí na jedného inštruktora). Po individuálnej dohode možnosť občerstvenia v reštaurácii SKALA v priestoroch lezeckého centra. Ostatné informácie: akcie sú určené pre deti od 6 rokov. Inštruktor prihliada na pocity detí, platí pravidlo, že každý môže, nik nemusí ☺ Odporúčame športové oblečenie, dlhé vlasy, prosím, zopnite.